Arama Motoru Optimizasyonu İçin Meta Taglar Nasıl Olmalı?

Title Meta Tagı Nasıl Olmalı

images“Title” Yani Site başlığının Kurumsal Seo için önemi büyüktür. “Title” Site başlığı şirketinizin tabelası gibidir, web sitenizi tarayan arama motorları ilk bu bölüme Title yani site başlığına dikkat eder. Bu başlığın şirket ismi ya da Ana Sayfa gibi isimler içermesinden ziyade site içeriği olan hizmet ve ürünleriniz ile alakalı anahtar kelimeler içermesi fazla uzun tutulmaması gerekmektedir.

Title yani site başlığının bu sebeple önemi çok fazladır Site başlıkları seçilirken site anahtar kelimeleri ve site açıklaması ile bağlantılı olmasına dikkat edilmelidir.

Title düzenlenirken 70 Karekteri geçmemesine özen gösterilmelidir. Her sayfa için ayrı ayrı özenle düzenlenmeli kopyala yapıştırla çoğaltılmamalıdır.

 

Keywords Meta Tagı Nasıl Olmalı

“Keywords” Anahtar Kelime anlamı taşımaktadır. Anahtar Kelime web siteniz de sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetleriniz ile ilgili özenle seçilmesi gerek kelime bloklarıdır. Kurumsal Seo da en özen gösterilen alanlardandır.

Örneğin sunmuş olduğunuz hizmet Kadıköy Su Tesisatı ise bu kelime ve türevleri sizin Anahtar Kelimenizdir.

Keywords yani Anahtar Kelime seçilirken ve sisteme girilirken özen gösterilmelidir. Keywords sınırı 6-8 kelime ile sınırlı tutulursa sağlıklı bir giriş yapılmış diyebiliriz. Bunun dışında onlarca kelime girilmesi spam olarak algılanmanıza sebep olabilir.

Anasayfanıza onlarca Anahtar Kelime girmeye çalışmaktansa her anahtar kelime için özenle bir özel sayfa hazırlanıp o sayfa için itinalı bir çalışma yapılması en doğrusu olacaktır. Böylece yapılan aramalarda anasayfanız değil ama alt sayfanız ile hedef kitlenize ulaşırsınız ve bu sizi kötü etkilemeyecek aksine arayan müşteriniz çok daha kaliteli bir içerik ile karşılaşarak size kazanç olarak geri dönecektir.

Description Meta Tagı Nasıl Olmalı

“Description” Tanım anlamına gelmektedir site açıklaması olarak ta adlandırabiliriz. Web site açıklaması içeriğimiz hakkında kısaca verilen bilgidir. Bu bilgi arama motorları için oluşturulur. Web sitenize gelen bir arama motoru ilk önce “Title” yani site başlığınızı değerlendirir sonra “description” site açıklamanız ve “keywords” anahtar kelimeleriniz ile bir algoritma kurarak site içeriğinizdeki kelime yoğunluğu ile sizi bir yere konumlandırır.

Bu konumlandırma ile sizi Google anahtar kelime aramalarınızda bir yere konumlandırır. Bu sebeple Kurumsal Seo da description çok önemli bir yer alır. Description uygun uzunlukta olmalı ve spam şeklinde değerlendirilmemesi için uygun şekilde girilmelidir.

Description düzenlenirken özen gösterilmeli ve 160 karakterden fazla olmamasına dikkat edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>